O nas


Teatr jest …


najważniejszy na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęli by być – choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.

Ciocia Madzia


Dzieci nazywają mnie Ciocią Madzią. 

Jestem absolwentką PWSZFTViT w Łodzi na wydziale aktorskim. Po studiach stworzyłam m.in. Centrum Kreatywności Dziecięcej
„Aureliuszowo”, studio aktorskie dla dzieci przy Teatrze Syrena, Studio Aktorsko-Muzyczne „Mała Filmówka” przy WSF. W miejscach tych realizowałam swój autorski program oparty na pedagogice teatru, dramie i kreatywnym myśleniu.

Pracuję jako trener twórczości dziecięcej, instruktor teatralny, reżyser, dziennikarz radiowy.

W 2019 r założyłam Pracownię Teatralną, gdzie wychowuję młodych ludzi poprzez teatr, zarażam pasją do aktorstwa, rozwijam ich talenty. Spektakle, które tworzę z dziećmi są nagradzane rok rocznie na Festiwalach Teatralnych dla dzieci i młodzieży.

Moja historia


Pierwsze obserwacje, które pomogły mi stworzyć autorski program zajęć teatralnych z dziećmi i na ich podstawie stworzyć własną metodykę pracy dotyczyły sposobu zabawy mojego syna Maksa. W okresie jego dzieciństwa zafascynowało mnie to, jak sposób proste zabawy wpływały na jego rozwój. 

Zdobyte przeze mnie doświadczenie w czasie 20 letniej pracy z dziećmi podczas zajęć teatralnych, lata spędzone w salach przedszkolnych i szkolnych w różnych ośrodkach kultury i na scenach pozwoliły mi wypracować własną metodologię pracy teatralnej i stworzyć swój autorski program. 

To program, dzięki któremu prowadzę obecnie w Warszawie cieszącą się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i ich rodziców szkołę Pracownię Teatralną. Rozwijam w niej talenty artystyczne, inspiruję, zarażam pasją, wychowuję. Moi wychowankowie i ich rodzice przez długie lata utrzymują ze mną silne i przyjacielskie relacje.

Każdy jest tu z innego powodu, część dzieci od najmłodszych lat czuje mocne powołanie do rozwijania talentu aktorskiego, część to dzieci wycofane i nieśmiałe, które próbują pozbyć się tremy i nieśmiałości w relacjach z ludźmi, a jeszcze inne to dzieci z dysfunkcjami społecznymi. Wiem, że dzięki warsztatom, które proponuję, niektóre z nich udaje się im wyeliminować.

Wśród moich wychowanków nie brakuje młodych rozpoznawalnych już aktorów, którzy odnoszą sukcesy w tej branży, grają w filmach fabularnych, w spektaklach na profesjonalnych scenach i dubbingują. Niezmiernie miło jest patrzeć na ich sukcesy i widzieć, do czego moja wielka pasja i sens życia doprowadziły innych. 

A ja cały czas jestem w drodze, w moim rozwoju i zdobywaniu doświadczenia w pracy teatralnej z dziećmi. Jest to również dobry moment na dzielenie się z innymi pedagogami, aktorami, nauczycielami, rodzicami swoim doświadczeniem, w postaci scenariuszy zabaw teatralnych, scenariuszy teatralnych i tego, jak stworzyć teatr z dziećmi w przedszkolu i jak umiejętnie z nimi pracować. To dobry moment na uczenie innych tego, jak kreatywnie rozwijać dzieci i wspierać ich talenty artystyczne. 

Najważniejsza rzecz, jakiej nauczyłam się od moich małych artystów, jest taka, że  że dziecięca siła wyobraźni i talent to moc, dzięki której możemy budować pewność siebie, samoświadomość i dobre relacje z innymi.